Privátní klinika ortopedie
a sportovní traumatologie
+420 702 63 44 11
recepce@neosportclinic.cz

Pooperační ošetření


V životě jsou okamžiky, které si nemůžeme dopředu naplánovat. Nečekaný úraz, ale také plánovaná operace nám dokáží významně zasáhnout do života. Otázka zní, za jak dlouho po operaci, či úrazu je možné zapojit se do každodenního života. Většina z nás by si přála nepříjemné obtíže spojené s úrazem a operací zredukovat na co nejkratší dobu. Jak se co nejrychleji vypořádat s následky po úraze a operaci, ke kterým patří bolest, otok, či omezená hybnost? My, v Neo Sport Clinic, děláme vše proto, abyste se mohli co nejdříve vrátit do běžného života.

Rychlé hojení ran

Hojení ran je komplikovaný, komplexní proces. Při hojení ran dochází ke srážení krve, odbourávání poškozených tkání, vrůstání nových cév a vytvoření nového pojiva. Doba, za jakou se rána zahojí, však není vždy stejná a je možné ji ovlivnit. Rychlé hojení ran sebou nese nejen možnost vrátit se rychleji k aktivnímu životu, ale také menší pooperační komplikace.

Jak lze hojení ran urychlit?

Na rychlost hojení ran má vliv mnoho faktorů, počínaje správností chirurgického zákroku až po dostatečnou výživu a přísun vitamínů a minerálů.

 

Od klidu na lůžku po přísun vitamínů

Rychlost doby hojení je závislá také na samotném přístupu pacientů. Po správně provedeném chirurgickém zákroku je nutné dodržovat předepsaný klid na lůžku a vyhýbat se nadbytečné fyzické aktivitě. Fyzická zátěž po operaci může mít za následek narušení sešité rány, uvolnění stehů apod. Důležitá je také správná péče o ránu, pravidelné převazování a udržování v čistotě. Hojení ran zásadně urychlí i dostatečná výživa a dostatek vitamínů a stopových prvků.

 

Jak vám dokážeme v Neo Sport Clinic pomoci?

V Neo Sport Clinic tým zkušených lékařů dělá vše proto, abyste se mohli vrátit co nejrychleji do běžného života. V rámci pooperačního ošetření vám nabízíme péči, která urychlí hojení ran na maximum. 

 

Nadstandardní služby, které jinde nenajdete

V Neo Sport Clinic nečekáte na dlouhém čekacím listě na rehabilitaci, jak je to běžné u ostatních zařízení. S rehabilitací jako jediní v okolí začínáme ihned po operaci, tj. 2 až 3 dny po operaci. Pooperační ošetření důkladně připravujeme s odborníky na danou problematiku. U nás chirurg a fyzioterapeut vždy pracuje ruku v ruce.

 

Odborníci ve svém oboru

Pooperační ošetření bezprostředně navazuje na operační výkon, pracujeme s programy, vytvořenými operatérem. Naši fyzioterapeuti, kteří působili například ve fotbalovém klubu SK Sigma Olomouc a dlouhodobě spolupracují s operatéry, jsou pečlivě vyškoleni na danou diagnozu a operační výkon. Na naší klinice se setkáte pouze s největšími odborníky na fyzikální terapii, jež vyučují rehabilitační techniky na univerzitě.   

 

Jako jediní pracujeme s pacientem již před operací

Klinika Neo Sport Clinic je jediná klinika, která pracuje s pacientem již před operačním výkonem. Předoperační péče zahrnuje infuzi podávání vitamínu C a konzultaci s fyzioterapeutem. V neposlední řadě také předoperační cvičení a posilování. O pooperační ránu se následně stará zkušený a kvalifikovaný personál.

 

Pooperační péče

Pojďte se podívat, jakou v Neo Sport Clinic zajišťujeme pooperační péči.

 

Otok

Velmi často dochází k tomu, že pooperační rány doprovází otoky, krevní výrony a podlitiny, které mají za následek zpomalení hojení a jsou také příčinou bolesti. Na naší klinice využíváme k odstranění otoku vysoce výkonný nízkofrekvenční ultrazvuk (SIRIO) a hlubokou oscilaci, přímo vyvinutou pro redukci otoku po operaci či po úrazu.

 

Lymfodrenáž

Po operaci dochází ke vzniku krevních sraženin, které jsou živnou půdou pro bakterie. K navrácení lymfy zpět do krevního řečiště a rychlejší regeneraci napomáhá lymfodrenáž, která je známá jako léčebná metoda již tisíce let. Optimální je kombinace přístrojové a manuální lymfodrenáže.

 

Hojení vazů, šlach a chrupavky

Při hojení měkkých tkání jsou nezbytné krevní destičky a růstové faktory, které jsou obsažené v krevní plazmě. Na naší klinice nabízíme aplikaci PRP (plazma obohacená o destičky) do postižené oblasti. Aplikace PRP napomáhá k rychlejšímu a kvalitnějšímu hojení ran.

 

Kryoterapie

Kryoterapie, neboli léčba chladem, je účinná první pomoc při poškození pohybového aparátu (úraz, operace). Je vědecky prokázáno, že kryoterapie umožňuje pacientům návrat k úplné fyzické aktivitě průměrně o 15 dní dříve.

 

Dostatek vitamínů a stopových prvků + enzymoterapie

Při hojení ran po operaci je nezbytný dostatek vitamínu C, který je důležitý pro tvorbu pojivových tkání. Nezbytné jsou také prvky, jako je vápník, železo, měď a zinek. Infuzi podávání vitamínu C doporučujeme před operací k posílení imunity i po operaci k nastartování hojivých, antioxidačních a regeneračních procesů v těle. Enzymoterapii, která využívá proteolytické enzymy, tedy látky, které v těle štěpí bílkoviny, využíváme k regeneraci po operačních zákrocích a pro posílení imunity.