Privátní klinika ortopedie
a sportovní traumatologie
+420 702 63 44 11
recepce@neosportclinic.cz

Molekulární vodík


Věda a medicína, dva obory, které mají jedno společné, jdou s dobou a nikdy nás nepřestanou překvapovat. Když se spojí věda a medicína dochází k zázrakům, které jsme si dříve neuměli představit. Jeden zázrak přichází také v podobě molekulárního vodíku, který na poli lékařského výzkumu zaujímá první příčky.

Co je to oxidační stres?

Dle velkého množství vědeckých studií má právě oxidační stres na svědomí celou řadu nemocí, stojí za vznikem poškození tkání a patří mezi jednu z příčin rakoviny i předčasného stárnutí. Jak se však proti oxidačnímu stresu bránit? Odpověď znají lékaři na naší klinice Neo Sport Clinic a rádi se o ni s vámi podělí. Potenciál molekulárního vodíku, který je účinným antioxidantem v boji proti oxidačnímu stresu, je nevyčíslitelný. Molekulární vodík funguje jako spolehlivý antioxidant bez vedlejších nežádoucích účinků.
 

Spojení vědy a medicíny

Molekulární vodík je účinný jako prevence vzniku nádorových onemocnění. U pacientů, kteří se potýkají s chemo nebo radioterapií, zlepšuje kvalitu jejich života. Tento inovativní terapeutický nástroj pomáhá s chronickými problémy a je považován za neúčinnější prevenci kloubní chrupavky a dalších zdravotních potíží. Dle odborných studií má molekulární vodík prokazatelně pozitivní vliv na více než 130 nemocí.
 

Superschopnosti vodíku

Vodík (Hydrogenium), tvoří největší část hmoty ve vesmíru, je nejlehčí a nejjednodušší plynný chemický prvek. Tento bezbarvý plyn bez chuti a zápachu má velmi malé molekuly. Molekuly vodíku jsou schopny procházet různými materiály. Vodík se tedy dokáže rychle šířit celým tělem a prostupovat buněčnými membránami. Ve všech buňkách v těle člověka uplatňuje své antioxidační schopnosti.
 

 

 

 

Antioxidační schopnosti vodíku

Oxidačně redukční potenciál vodíku se pohybuje v rozmezí od -300 po -500mV. Tyto hodnoty dokazují, že jeho antioxidační účinek je vyšší než u známých antioxidantů, mezi něž patří vitamín A, C, E nebo zelený čaj. Vyjádřeno čísly, molekulární vodík je 160krát silnější antioxidant než vitamín C.
 

Jak vodík působí?

Vodík, který je navázaný na vodu, se vypije. Voda, která je nosičem vodíku začne cirkulovat po celém těle a reagovat s volnými kyslíkovými radikály. Voda se následně vyloučí z těla močí, s ní z těla odchází i většina toxických látek.
 

Objevte zázrak 21. století

Stejně jako přední světové laboratoře v Japonsku a v Americe oceňují neuvěřitelné vlastnosti molekulárního vodíku, tak ani my, na naší klinice Neo Sport Clinic, na něj nedáme dopustit. Zázračné účinky vodíku dokazuje například americká společnost pro molekulární vodík a více než 350 vědeckých prací po celém světě, které prokazují pozitivní efekt vodíku na více než 130 nemocí.
 

Zaměřeno na sportovce

Molekulární vodík se uplatil u výkonnostních sportovců, díky svým účinkům. Molekulární vodík snižuje hladinu laktátu (kyseliny mléčné) v krvi a zrychluje regeneraci svalů po výkonu, tím snižuje únavu a chrání svalstvo před zraněním. Pití vody obohacené o vodík zabraňuje bolesti svalů a umožňuje efektivnější a delší trénink. Nejedná se však o nepovolený doping, například německý fotbalový tým na vodu obohacenou o molekulární vodík nedal během mistrovství světa ve fotbale v Brazílii dopustit.
 

Blahodárný efekt na chrupavku

Molekulární vodík má prokazatelný vliv proti stárnutí chrupavky, významný je i jeho regenerační potenciál. Účinek volně prodejných prášků z lékáren se nemůže rovnat pití vody obohacené o molekulární vodík. Jeho blahodárný efekt na chrupavku a zpomalení artrózy je vědecky prokázán. Jak je to možné? Chrupavka je neprokrvená tkáň, která nesnese kyslíkové radikály. Voda obohacená o molekulární vodík právě tyto molekuly kyslíku pojme a chrání zdravé chondrocyty před poškozením a poškozeným chondrocytům vytváří prostředí, které je vhodné k regeneraci.
 

Další léčebné účinky vodíku

Molekulární vodík je nenahraditelný pomocník v boji proti systémovým a autoimunitním onemocněním, jako je například revmatoidní artritida, lupénka, nebo cukrovka 2.typu. Molekulární vodík také blahodárně působí na buňky nervové soustavy a bývá doporučován lidem s parkinsonovou chorobou, ale také pacientům po mozkových mrtvicích, díky své regenerační schopnosti na nervovou tkáň. 
 

Neo Sport Clinic a molekulární vodík

Chcete udělat něco pro své zdraví? Vypořádejte se s oxidačním stresem, s volnými radikály, nebo využijte inovativní vědecký zázrak ve svůj prospěch jako prevenci proti onemocnění. Objednejte se na naší kliniku Neo Sport Clinic a poznejte zázračné účinky vodíku na vlastní kůži a pociťte jeho schopnosti každou buňku ve vašem těle.

Přednosti molekulárního vodíku na naší klinice

Co si představit pod pojmem voda obohacená o vodík? Jednoduše zdravější voda bez chemických sloučenin, barviv a dochucovadel. Vodík, který je vyrobený v láhvi, vzniká elektrolytickým procesem, čímž je zaručena 100% přítomnost vodíku. Setkat se můžete také s vodíkem získaným z tablet a rozpustných prášků, jenž vzniká na základě chemické reakce. Výsledek? Hladina vodíku je nepředvídatelná. Vodík vyrobený v láhvi je obohacen o prospěšný vodík se zaručeným redukčním potenciálem -400 až 600mV. Proč polykat tablety a vystavovat své tělo chemickým reakcím, když můžete vodík přijímat přirozenou cestou?