Lifestylová medicína

Lifestylová medicína je odvětví medicíny zabývající se výzkumem, prevencí a léčbou poruch způsobených faktory životního stylu, jako je výživa, fyzická nečinnost a chronický stres.

Lifestylová medicína

Lifestylová medicína je odvětví medicíny zabývající se výzkumem, prevencí a léčbou poruch způsobených faktory životního stylu, jako je výživa, fyzická nečinnost a chronický stres.

Lifestylová medicína zahrnuje použití terapeutických přístupů založených na důkazech. Zaměřuje se na elementární prvky, jako jsou například strava, cvičení, spánek, stresový management, umírněnost v konzumaci alkoholu, tabáku a jiné, než lékové formy prevence a léčby. Pomáhá zvrátit chronická onemocnění spojená s životním stylem, která jsou velmi rozšířená.

Jak aplikujeme lifestylovou medicínu na naší privátní klinice?

Na naší klinice se specializujeme na oblasti onemocnění muskuloskeletálního systému (pohybového aparátu), životního stylu, jako jsou dietní vzorce, fyzická nečinnost, užívání tabáku, nadměrná konzumace alkoholu, stejně jako psychosociální faktory, např. chronický stres přispívající k chronickým onemocněním.

Soustředíme se na faktory ovlivňující vznikl a rozvoj onemocnění. Jinými slovy s snažíme léčit původ potíží a ne následek, s nutností nadužívání léčiv, kterými mnohdy státní zdravotnická zařízení jen léčbu modelují a konzervují, aniž by pacienta mohla vyléčit.

Díky tomuto inovativnímu přístupu umíme účinně pomoci například s chronickou bolestí zad, osteoporózou, chronickou bolestí kloubů a řadou dalších obtíží.

Systém sofistikovaného testování

Moderní doba si žádá nové a přesnější testování. A proto jsme přešli z diagnostiky potravinové intolerance ALCAT na test druhé generace MRT-LEAP.

Testovací metodu ALCAT, která slouží k diagnostice potravinové intolerance, před několika lety vynalezl a patentoval Dr. Marek Pasula. Po čase se Dr. Pasula zaměřil na vývoj pokročilejší testovací metody MRT – LEAP (Mediator Release Test - Lifestyle, Eating And Performance), která byla rovněž patentována.

Modernizovaná testovací metoda MRT vyniká širším spektrem testovaných látek a mnohonásobně větší přesností. Testovací metoda zahrnuje 140 druhů potravin a 30 chemických látek i aditiv. Výrazně se liší také v délce stravovacího protokolu.

Zatímco u ALCAT testu bylo možné sledovat zlepšení přibližně až po šesti měsících diety, pak u MRT – LEAP testu lze očekávat zlepšení už po 4 až 6 týdnech. Podle našich zkušeností většina klientů zaznamená až 80% zlepšení symptomů do 14 dnů. Původní testovací metoda ALCAT byla ve své době velmi dobrým prostředkem k diagnostice potravinové intolerance. Od té doby ale technologie významně pokročila. Test MRT je v podstatě sofistikovanější verzí testovací metody ALCAT, jenž poskytuje mnohem přesnější a spolehlivější výsledky.

Testy doporučujeme

  • při poruchách imunitního systému
  • při obezitě
  • při zánětlivých stavech postihujících kůži, klouby nebo dýchací ústrojí
  • při zánětlivých stavech postihujících imunitu
  • při nadýmání
  • při únavě, bolesti hlavy, migréně

Potravinovými alergiemi trpí méně než 5% populace, avšak až 80% populace trpí alespoň jednou formou potravinové intolerance.

Dále provádíme i standardní laboratorní testy. Zprostředkováváme vyšetření krve v režimu samoplátce ve spolupráci s laboratoří Aesculab (biochemické vyšetření krve, krevní obraz s populačním diferenciálem, předoperační vyšetření, hormonální profil, test na Borelie, chlamydie, virovou zátěž, test homocysteinu, test hsCRP, test vitamínu D, B9, B12, tumor markery, prevence a diagnostika nádorového onemocnění).

Orthomolekulární medicína

Orthomolekulární medicína je lékařský obor zabývají se účinnými způsoby podpory zdraví a prevence nemocí prostřednictvím látek, které jsou lidskému tělu vlastní (vyskytují se v lidském těle). V praxi to znamená, že tělu dodáváme kombinace potravin a látek, které jsou vhodné pro ozdravné procesy organismu.

Ortomolekulární medicína je u nás nedílnou součástí léčby. Sestává se z optimalizace stravy a infuzní terapie, která dokáže do organismu dopravit potřebné živiny nitrožilně. Díky specializovaným diagnostickým testům dokážeme přesně určit, jaké látky jsou v našem těle v nedostatečném množství.

Pro konzultaci, jak můžeme pomoci díky metodám lifestylové medicíny právě vám, jsme vám k dispozici na tel. 702634411.

Objednat konzultaci
Objednání
ke konzultaci

Zaujala vás naše nabídka? Trápí vás některá s uvedených diagnóz? Nechte nám na sebe kontakt a obratem se vám ozveme a navrhneme individuální řešení!