Léčba krevní plazmou

Léčba krevní plazmou

Autologní Kondiciovaná Plazma – léčba vlastní krví

Autologní = z vlastního těla, kondiciovaná = upravená, plasma = tekutá část krve

Co je to ACP?


Metoda ACP (Autologous Conditioned Plasma) využívá výhradně hojivých účinků látek z vlastního těla pacienta, jmenovitě odstředěnou krevní plasmu, která je obohacena o aktivované krevní destičky, obsahující růstové a protizánětlivé faktory. Tyto faktory se účastní hojení celé řady tkání vašeho těla. Tato nová metoda separace a aktivace faktorů umožnuje použití pří léčení u řady ortopedických nemocí či v poúrazových a pooperačních stavech.

Co můžeme metodou ACP léčit?

Tzv. tenisový či golfový loket 2-3 aplikace
Bolesti Achillovy šlachy 2-3 aplikace
Úponové bolesti, např. skokanské koleno, sportovní tříslo atd. 2-3 aplikace
Stavy po úrazech – natažení a natržení vazů a svalů 2-4 aplikace
Stavy po operacích – při poškození chrupavky, při plastikách zkřížených a ramenních vazů k lepšímu zhojení vazu, při sešití manžety rotátorů k lepšímu přihojení, po sešití menisku a dalších 2-4 aplikace
Artrózy kloubů – kolenních, hlezenních a dalších při I-II RTG stádiu. V dalších stádiích snižuje bolest, je třeba konzultovat. 4-6 aplikací

Jak léčba probíhá?

Indikace je stanovena při řádném ortopedickém vyšetření. Aplikaci ACP provádí lékař. Pacientovi je odebráno 15 ml krve do patentované dvojité stříkačky firmy Arthrex. Ve speciálním přístroji se z odebrané krve oddělí plasma bohatá na aktivované krevní destičky obsahující růstové a protizánětlivé faktory. Druhou částí této speciální stříkačky je obohacená plasma separovaná a pak lékařem sterilně aplikovaná do postiženého místa. Celá procedura trvá do 20 min. Opakování aplikace se provádí zpravidla po 1-2 týdnech.

Jaké jsou rizika léčby metodou ACP?


Metoda ACP nezpůsobuje pacientovi takřka žádné potíže, protože se jedná o aplikaci části vlastní krve bez přidaného antikoagulantu a dalších látek. Zároveň poskytuje pacientovi maximální bezpečnost i v ambulantních podmínkách. Někdy může být mírně bolestivá aplikace ke kostem. Jedná se o bolest způsobenou tlakem aplikované tekutiny.

Hradí léčbu ACP zdravotní pojištovna?


Metoda ACP je považována za nadstandardní biologickou léčbu hrazenou pacientem, proto ji pojišťovny zatím nehradí.

Kolik stojí aplikace?


Ve zdravotnických zařízení Neo Sport Clinic s.r.o. a NeoOrtoClinic s.r.o. stojí 1 aplikace 3000 Kč. Platba se provádí přímo v ordinaci.

Nejlepší výsledek celého zákroku je dosažen tehdy, pokud před výkonem dodržíte následující pravidla:
■ 24 hodin před odběrem dodržujte pitný režim: příjem 2-3 litry nealkoholických tekutin (vynechte bylinné a zelené čaje) – poslední půllitr nejlépe 2 hodiny před výkonem
■ 24 hodin před výkonem nekonzumujte žádné tučné potraviny a mléčné nápoje, potraviny a doplňky stravy bohaté na vitamín K
■ před léčbou (2-3 dny) je vhodné dočasně vysadit protizánětlivé léky – nesteroidní antirevmatika (Ibalgin, Aulin, Voltaren atd.)
■ týden před zákrokem vysaďte (po domluvě s praktickým lékařem) nesteroidní antiflogistika jako kyselina acetylsalicylová (aspirin 500 mg)

Aplikace probíhá v certifikovaném centru pro ACP metodu

Objednat konzultaci
Objednání
ke konzultaci

Zaujala vás naše nabídka? Trápí vás některá s uvedených diagnóz? Nechte nám na sebe kontakt a obratem se vám ozveme a navrhneme individuální řešení!