Centrum pooperační péče

Díky nadstandardní péči a nejmodernějším technologiím významně zkrátíme dobu pooperační rekonvalescence a zmírníme pooperační obtíže na minimum.

Centrum pooperační péče

Rychlé hojení ran

Hojení ran je komplikovaný, komplexní proces. Při hojení ran dochází ke srážení krve, odbourávání poškozených tkání, vrůstání nových cév a vytvoření nového pojiva. Doba, za jakou se rána zahojí, však není vždy stejná a je možné ji ovlivnit. Rychlé hojení ran sebou nese nejen možnost vrátit se rychleji k aktivnímu životu, ale také menší pooperační komplikace.

Jak lze hojení ran urychlit?

Na rychlost hojení ran má vliv mnoho faktorů, počínaje správností chirurgického zákroku až po dostatečnou výživu a přísun vitamínů a minerálů.

Od klidu na lůžku po přísun vitamínů

Rychlost doby hojení je závislá také na samotném přístupu pacientů. Po správně provedeném chirurgickém zákroku je nutné dodržovat předepsaný klid na lůžku a vyhýbat se nadbytečné fyzické aktivitě. Fyzická zátěž po operaci může mít za následek narušení sešité rány, uvolnění stehů apod. Důležitá je také správná péče o ránu, pravidelné převazování a udržování v čistotě. Hojení ran zásadně urychlí i dostatečná výživa a dostatek vitamínů a stopových prvků.

Jak vám dokážeme v Neo Sport Clinic pomoci?

V Neo Sport Clinic tým zkušených lékařů dělá vše proto, abyste se mohli vrátit co nejrychleji do běžného života. V rámci pooperačního ošetření vám nabízíme péči, která urychlí hojení ran na maximum. 

Nadstandardní služby, které jinde nenajdete

V Neo Sport Clinic nečekáte na dlouhém čekacím listě na rehabilitaci, jak je to běžné u ostatních zařízení. S rehabilitací jako jediní v okolí začínáme ihned po operaci, tj. 2 až 3 dny po operaci. Pooperační ošetření důkladně připravujeme s odborníky na danou problematiku. U nás chirurg a fyzioterapeut vždy pracuje ruku v ruce.

Odborníci ve svém oboru

Pooperační ošetření bezprostředně navazuje na operační výkon, pracujeme s programy, vytvořenými operatérem. Naši fyzioterapeuti, kteří působili například ve fotbalovém klubu SK Sigma Olomouc a dlouhodobě spolupracují s operatéry, jsou pečlivě vyškoleni na danou diagnozu a operační výkon. Na naší klinice se setkáte pouze s největšími odborníky na fyzikální terapii, jež vyučují rehabilitační techniky na univerzitě.   

Jako jediní pracujeme s pacientem již před operací

Klinika Neo Sport Clinic je jediná klinika, která pracuje s pacientem již před operačním výkonem. Předoperační péče zahrnuje infuzi podávání vitamínu C a konzultaci s fyzioterapeutem. V neposlední řadě také předoperační cvičení a posilování. O pooperační ránu se následně stará zkušený a kvalifikovaný personál.

Pooperační péče

Pojďte se podívat, jakou v Neo Sport Clinic zajišťujeme pooperační péči.

Otok

Velmi často dochází k tomu, že pooperační rány doprovází otoky, krevní výrony a podlitiny, které mají za následek zpomalení hojení a jsou také příčinou bolesti. Na naší klinice využíváme k odstranění otoku vysoce výkonný nízkofrekvenční ultrazvuk (SIRIO) a hlubokou oscilaci, přímo vyvinutou pro redukci otoku po operaci či po úrazu.

Lymfodrenáž

Po operaci dochází ke vzniku krevních sraženin, které jsou živnou půdou pro bakterie. K navrácení lymfy zpět do krevního řečiště a rychlejší regeneraci napomáhá lymfodrenáž, která je známá jako léčebná metoda již tisíce let. Optimální je kombinace přístrojové a manuální lymfodrenáže.

Hojení vazů, šlach a chrupavky

Při hojení měkkých tkání jsou nezbytné krevní destičky a růstové faktory, které jsou obsažené v krevní plazmě. Na naší klinice nabízíme aplikaci PRP (plazma obohacená o destičky) do postižené oblasti. Aplikace PRP napomáhá k rychlejšímu a kvalitnějšímu hojení ran.

Kryoterapie

Kryoterapie, neboli léčba chladem, je účinná první pomoc při poškození pohybového aparátu (úraz, operace). Je vědecky prokázáno, že kryoterapie umožňuje pacientům návrat k úplné fyzické aktivitě průměrně o 15 dní dříve.

Dostatek vitamínů a stopových prvků + enzymoterapie

Při hojení ran po operaci je nezbytný dostatek vitamínu C, který je důležitý pro tvorbu pojivových tkání. Nezbytné jsou také prvky, jako je vápník, železo, měď a zinek. Infuzi podávání vitamínu C doporučujeme před operací k posílení imunity i po operaci k nastartování hojivých, antioxidačních a regeneračních procesů v těle. Enzymoterapii, která využívá proteolytické enzymy, tedy látky, které v těle štěpí bílkoviny, využíváme k regeneraci po operačních zákrocích a pro posílení imunity.

Čeká vás operace? Máte strach z dlouhé doby rekonvalescence, pracovní absence či z dlouhavého návrtu ke sportu?

Využijte jeden z našich zaručených pooperačních balíčků, který vám pomůže zkrátit dobu rekonvalescence až o jednu třetinu.

U NÁS NEČEKÁTE DLOUHÉ TÝDNY NA REHABILITACI! Aplikace a procedury začínají již před operací a pokračují hned druhý den po operaci

Aplikaci provádí školený personál za využití nejlepší přístrojové technicky v ČR

Základní balíček BASIC

celkem 5 návštěv

Předoperační péče: 1x aplikace infuzní terapie Vitaminu C 7,5 g a Magnézia, den před operací

pooperační péče: 1x aplikace infuzní terapie Vitaminu C 7,5 g a Magnézia, ihned po ukončení hospitalizace

Další návštěvy:

 • převazy - moderní obvazovou technikou s antibakteriální vrstvou stříbra
 • přístrojové postupy - hloubková oscilace, kryo terapie, sirio, lymfodrenáž, laser, magnet
 • fyzioterapie - 2x rehabilitace s nejlepšími fyzioterapeuty - 30 min

Cena 3490 Kč

 

Rozšířený balíček SILVER

celkem 8 návštěv

předoperační péče: 1x aplikace infuzní terapie Vitaminu C 7,5 g a Magnézia, den před operací

Pooperační péče: 2x aplikace infuzní terapie Vitaminu C 7,5 g a Magnézia, ihned po ukončení hospitalizace

Další návštěvy:

 • převazy - moderní obvazovou technikou s antibakteriální vrstvou stříbra
 • přístrojové postupy - hloubková oscilace, kryo terapie, sirio, lymfodrenáž, laser, magnet
 • fyzioterapie - 3x rehabilitace s nejlepšími fyzioterapeuty - 30 min
 • občerstvení - voda obohacená o molekulární vodík

Cena 5490 Kč

 

Top balíček GOLD

celkem 15 návštěv

předoperační péče: 1x aplikace infuzní terapie Vitaminu C mega 9 g a Magnézia, den před operací

pooperační péče: 2x aplikace infuzní terapie Vitaminu C mega 9 g a Magnézia, ihned po ukončení hospitalizace

Další návštěvy:

 • převazy - moderní obvazovou technikou s antibakteriální vrstvou stříbra
 • přístrojové postupy – hloubková oscilace, kryo terapie, sirio, lymfodrenáž, laser, magnet
 • fyzioterapie - 3x rehabilitace s nejlepšími fyzioterapeuty - 30 min
 • občerstvení - voda obohacená o molekulární vodík
 • domácí režim – zapůjčení domácího modulu hloubkové oscilace a motodlahy

Cena 9990 KčDoporučujeme pro zrychlení a zkvalitnění pooperační péče v rámci hojení vazů, šlach a chrupavky aplikaci ACP (Autologní Kondiciovaná Plazma) metody. Jedná se o léčbu vlastní krví, která má blahodárné účinky.
Ke každému balíčku je možnost zapůjčení motodlahy domů 

Veškeré přístrojové i infuzní terapie jsou aplikovány dle aktuálního stavu pacienta a s přihlédnutím ke snášenlivosti a citlivosti na určité léčebné postupy

Objednat konzultaci
Objednání
ke konzultaci

Zaujala vás naše nabídka? Trápí vás některá s uvedených diagnóz? Nechte nám na sebe kontakt a obratem se vám ozveme a navrhneme individuální řešení!